MANİTOU

Anasayfa » MANİTOU
Fimanın ulastıgı basarının altında yatan orjınal ve güçlü fikir ise firmanın kurucusu Marcel BRAUD tarafından 1957 yılında tarun traktörünün arkasına hidrolik bir mast ve hidrolik direksiyon sistemi eklenerek elde edilen ilk arazi tipi forkliftin üretimi olmuştur. Bu yeni tasarım firmanın kısa süerede büyüyerek dünyada  bugün malzeme istifleme ve depolama alanında lider konuma ulaşmasını sağlamıştır.
 
1998 yılından bu yana ailenin ikinci jenerasyonu olan Marcel Caloude BRAUD tarafından yönetilen Manitou firmasının ana merkezi Faransa'nın batı yakasındaki Ancenis'de yer almaktadır. Fransız menşeili firma bugün tüm dünyada 120'den fazla ülkede kendine ait 15 ofisi toplam 2.243 kişilik çalışan kadrosu ve 500 satış noktası ile uluslar arası bir dünya markası olma özelliğini korumaktadır.
 
Grup 2005 yılı sonu itibari ile ulaşılan 200.000 adetlik üretim rakamı ile bu alanda kırılması güç bir rekora imza atmıştır. Manitou' nun bu büyük başarısı altındayatan en önemli özelliği ise kuşkusuz tüm müşterilerin farklı ihtiyaç ve taleplerine cevap verebilecek en güvenilir ve geniş ürün yelpazesine sahip üretici olmasıdır.
 
Manitou günümüzde genel olarak alarak aşağıdaki üç önemli sektöre önem veren en geniş ürün çeşitliliğine sahiptir.
 
.İnşaat
.Tarım
.Endüstri
 
Grup bugün içlerinde Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, Güney Afrika ve Türkiye'nin de yer aldığı 120 değişik ülkede temsil edilmektedir.
Yaratıcılık, bilgi birikimi, kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ve çalışanların markaya olan gönülden bağlılığı, grubun önümüzdeki yıllara doğru büyük bir özgüvenle ilerlemesine dayanarak sağlanmaktadır.
 
Manitou iş makinası yedek parça